Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie

Zapraszamy na kabaret !

Utworzono dnia 30.09.2021

Zapraszamy na ubaw po pachy! Kabaret "Moherowe berety" to nic innego, jak kobiety o kobietach.

Plakat z informacjami dotyczącymi nadchodzącego wydarzenia jakim jest występ kabaretu moherowe berety
 

Pomysł kabaretu zrodził się po jednym z koncertów sylwestrowych w Teatrze w Chorzowie w 2005 roku.

Dziewczyny wykonały piosenkę „Ballada jarzynowa” i wtedy po raz pierwszy wystąpiły w czwórkę jako koło gospodyń z dyrygentem do złudzenia przypominającym Piotra Rubika….

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, publiczność je pokochała. Wtedy zrodził się pomysł, żeby założyć kabaret. Przyjaciel muzyk przygotował podkłady a teksty napisały same, są to najczęściej przygody z ich własnego, średnio długiego życia.

Tak powstał pierwszy program. Tę wersję programu grały przez ponad rok, nie było tego dużo bo dopiero raczkowały. Niewiele osób wiedziało jakie są słodkie…

Ale fama się niosła po świecie. Na następnym koncercie w Teatrze zabłysnęły coverem utworu Karin Stanek „Autostop”. Na widowni było szaleństwo. To tylko upewniło je, że nie należy się poddawać i całe serce włożyły w kabaret. W dziewczynach zakochał się Igor Sebo, Słowak z Pragi. Napisał im skecz pt. „Czeski film – nikt nic nie wie”, Gosia do dzisiaj  po tym skeczu jest mokra z nerwów… nigdy  nie był zagrany dwa razy tak samo, ale to trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć!

Artur Andrus tak się zachwycił, że puszczał ten skecz w Trójkowej „Powtórce rozrywki”. Zaprzyjaźniły się ze znanymi polskimi kabareciarzami – Asia Kołaczkowska napisała świetny tekst o tym jak prosta kobiecina ze wsi Sarocza Nóżka na Podlasiu idzie do angielskiej restauracji…. To trzeba zobaczyć!

Dla urozmaicenia czasami na koncertach towarzyszy im najbardziej umięśniony i seksowny tyłek na Śląsku, ale to niech będzie tajemnica……

Jeszcze jedna ważna rzecz, na koniec… one nie politykują, to są Mohery z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety).

Zapraszamy na spotkanie z Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią, które zapamiętacie na zawsze !!!!

Nasza placówka

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 35

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 101

W poprzednim miesiącu: 157

Wszystkich: 4054

Zegar