Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie

Koncertowe wejście w Nowy Rok!

Utworzono dnia 08.12.2022

Grafika z informacjami na temat koncertu noworocznego
BILETY DOSTĘPNE W SIEDZIBIE GOK I NA STRONIE :
https://www.bilety24.pl/koncert/1361-koncert-noworoczny-83725?id=448109

 

KONCERT NOWOROCZNY

W programie przeboje musicalowe, operetkowe i filmowe w wykonaniu:
Wojciech Dyngosz - baryton
Monika Litwin-Dyngosz - mezosopran
Dominika Dyngosz - sopran
Adrianna Wdziękońska - pianistka

Kim są wykonawcy?

Wojciech Dyngosz
Urodzony 11.04.1971 w Kwidzynie. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat w PSM w Kwidzynie. Po ukończeniu szkoły podstawowej i muzycznej I-go stopnia stale pielęgnował swoje zainteresowanie muzyką. Zaowocowało to pomyślnym zdaniem egzaminów i przyjęciem na studia do Akademii Muzycznej im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na scenie operowej debiutował, bedąc na I-szym roku studiów, partią Świstosa w Krakowiakach i Góralach W.Bogusławskiego i J.Stefaniego. Za swój prawdziwy debiut uważa jednak występ w partii Pinga w operze Turandot G.Pucciniego na inauguracyjnym spektaklu III-go Bydgoskiego Festiwalu Operowego w IV 1996 roku. W tym samym roku ukończył, z wyróżnieniem, studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza.
Od 1997 stale współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy (do roku 2002 jako pracownik etatowy). Poza tym współpracuje m. in. z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Współpracował również z Operą Śląską w Bytomiu oraz Operą Dolnośląską we Wrocławiu.
Współpracował z wieloma reżyserami i choreografami min: Igorem Przygrodzkim, Laco Adamikiem, Markiem Weiss-Grzesińskim, Waldemarem Zawodzińskim, Jackiem Chmielnikiem, Janiną Niesobską, Tadeuszem Konwińskim, Maciejem Prusem, Michałem Znanieckim oraz dyrygentami: Mieczysławem Nowakowskim, Szymonem Kawallą, Ewą Michnik, Andrzejem Straszyńskim, Antonim Wicherkiem, Tadeuszem Zateyem, Zygmuntem Rychertem, Tadeuszem Serafinem, Piotrem Wajrakiem, Agnieszką Kreiner, Maciejem Figasem, Tomaszem Szrederem, Andrzejem Knapem.

Uczestniczył m. in. w Festiwalu im. Stanisława Moniuszki w Kudowie-Zdroju, Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, Festiwalach Młodych Organistów i Wokalistów w Bydgoszczy oraz kursach mistrzowskich Janusza Monarchy, Jadwigi Gadulanki w Zakopanem oraz Marii Fołtyn i Włodzimierza Zalewskiego w Busku Zdroju i Festiwalu Pro Baltica w Toruniu i Warszawie.

Koncertował w kraju i za granicą. Brał również udział w tournee na terenie Niemiec oraz Holandii śpiewając repertuar operowy, oratoryjno- kantatowy i musicalowy.
W 1994 r. na konkursie wokalnym w Dusznikach-Zdroju otrzymał wyróżnienie w kategorii operowej. W 1995 r. na Konkursie im. Ady Sary w Nowym Sączu otrzymał również wyróżnienie.
Od 1999 r. jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza.
W roku akademickim 2004/05 współpracował również z Wydziałem Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej.Urodzona w Koszalinie, gdzie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz rozpoczęła swą edukację artystyczną.

Monika Litwin-Dyngosz
Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Wydziału Wokalno-Aktorskiego tejże uczelni w klasie prof. Alicji Marczak Faberowej oraz Podyplomowych Studiów na kierunku Menager Kultury.
Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: G. Kahrego, F. Barbieri, H. Łazarską, J. Gadulankę, J. Monarchę oraz M. Fołtyn.
Tuż po studiach rozpoczęła stałą współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy, gdzie debiutowała z partii Niclaussa w operze „Opowieści Hoffmanna" G. Offenbacha. Na scenie Opery Nova wystąpiła również w Mefistofelesie -A. Boito, Czarodziejskim Flecie - W. A. Mozarta, Lakme - L. Delibe, Manru – I.J. Paderewskiego, Carmen – G. Bizeta.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Bierze udział w Międzynarodowych Festiwalach Operowych zarówno w kraju jak i za granicą. Współpracuje z Filharmoniami, występuje z recitalami wokalnymi w licznych salach koncertowych, ośrodkach kultury oraz Pałacach. W roku 2011 występowała we Włoszech. Posiada szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy oraz musicalowy. Bierze udział w koncertach arii oraz duetów operowych i operetkowych, koncertach z muzyką filmową i musicalową. Często występuje z recitalami kameralnymi.

Dominika Dyngosz
Uwielbia muzykę filmową i musical.
Edukacja - Warszawska Szkoła Filmowa
Doświadczenie - Spektakle opery Nova w Bydgoszczy (udział w chórze dziecięcym i młodzieżowym): - "Carmen" - "Cyganeria" - "Potępienie Fausta" - "Dziadek do orzechów" - "Hrabina Marica" - "Pajace" - "Jaś i Małgosia" - "Lakme" - "Baron cygański" - "Rusałka"
Filmografia: - Zbrodnie serca, rola Meg - Etiuda 7 ujęć, rola makijażystki (ćwiczenie szkolne) - Magiczny kwiat paproci

Wdziękońska Adrianna
Pianistka,muzykolog, prowadząca koncerty, wykłady, kursy, seminaria i audycje muzyczne.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w czasie studiów trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki „za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne". Współpracuje z wieloma uznanymi artystami w instytucjach kultury na terenie całego kraju. Autorskie koncerty realizowała między innymi w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, w Filharmonii im. S. Moniuszki w Koszalinie, w Muzeum F. Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli oraz w Muzeum Łazienki Królewskie. Specjalizuje się w realizacji cieszących się dużym zainteresowaniem koncertach familijnych (w tym od 2008 roku koncerty dla niemowląt, małych dzieci i kobiet w ciąży). Obecnie tworzy programy i prowadzi cykle koncertowe: „Czas dla nas" dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, „Wędrówki po pięciolinii" i „Miś Doremiś" dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej a także dla Fundacji Muzyka jest dla Wszystkich koncerty „Smykofonii" w Warszawie. W ramach współpracy z Fundacją oraz Orkiestrą Sinfonia Varsovia co roku realizuje koncerty „Smykofonii" odbywające się w Teatrze Wielkim podczas festiwalu „Szalone Dni Muzyki".
 

Nasza placówka

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 97

W poprzednim tygodniu: 115

W tym miesiącu: 298

W poprzednim miesiącu: 286

Wszystkich: 11611

Zegar